Драга децо, родитељи и наставници, пред вама су резултати републичког нивоа Такмичења за најбољу дечју карикатуру “Мали Пјер”!
Од 590 радова који су пристигли на републички ниво такмичења (238 у категорији млађи разреди и 352 у категорији старији разреди) стручни жири у саставу: председник жирија Александар Загорац, наставник уметничке групе прегледа, Тошо Борковић, карикатуриста и Никола Драгаш, карикатуриста и дипл. графички дизајнер, донели су следећу одлуку:
НАГРАЂЕНИ РАДОВИ – ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
Млађи разреди
1. место Ален Мартинковић 1. разред, ОШ “Јован Јовановић Змај“ Суботица
1. место Касија Перкучи 3. разред, ОШ “Соња Маринковић“ Нови Сад
1. место Круна Матић 1. разред, ОШ “1300 каплара “ Београд
1. место Ана Бојковић 4. разред, ОШ “Вук Караџић“ Пожаревац
1. место Коста Стаменковић 4. разред, ОШ “Др Јован Цвијић“ Смедерево
2. место Патрициа Домонкош 2. разред, ОШ “Арањ Јанош“ Трешњевац
2. место Богдан Трпковић 2. разред, ОШ“Митролип Михаило“ Сокобања
2. место Искра Кнежевић 2. разред, ОШ“Данило Киш“ Београд
2. место Лазар Ставревски 2. разред, ОШ“Мирослав Антић“ Панчево
2. место Стеван Ћирић 1. разред, ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка
3. место Михајло Глувић 2. разред, ОШ“Јован Јовановић Змај“ Суботица
3. место Наталија Тодоровић 1. разред, ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка
3. место Милан Главчић 1. разред, ОШ „Свети Сава“ Краљево
3. место Искра Рађеновић 4. разред, ОШ „Лаза Костић“ Београд
3. место Огњен Богдановић 1. разред, ОШ „Душан Јерковић“ Банатски Карловац
Старији разреди
1. место Софија Вуковић 8. разред, ОШ „Живко Љујић“, Нова Варош
1. место Маша Бохинц 8. разред, ОШ „23.октобар“ Голубинци
1. место Исидора Никодијевић 5. разред, ОШ „Митрополит Михаило“ , Сокобања
1. место Лара Живановић 8. разред, ОШ „ Никола Тесла“ Дубље
1. место Никола Дујаковић 8. разред, ОШ „Ђура Јакшић“ Зрењанин
2. место Петра Вергаш 5. разред, ОШ „Расто Немањић- Свети Сава“ Нова Пазова
2. место Емилија Цупарић 7. разред, ОШ „Живко Љујић“, Нова Варош
2. место Николина Зечевић 8. разред, ОШ „Милан Благојевић“ Лучани
2. место Николина Стевановић 8. разред, ОШ „Јастребачки партизани“ Југбогдановац
3. место Ленка Новаковић 6. разред, ОШ „Десанка Максимовић“ Београд
3. место Вања Јањић 5. разред, ОШ „Вера Мишчевић“ Белегиш
3. место Ивана Радосављевић 8. разред, ОШ „Деспот Стефан Високи“ Деспотовац
3. место Андреа Андријевић 7. разред, ОШ „Десанка Максимовић“ Чокот
3. место Дора Потић 7. разред, ОШ „Вук Караџић“ Пирот
На изложби ће бити изложени и радови који су ушли у ужу селекцију:
Александра Вењарски VII1 ОШ “Млада Поколења” Ковачица
Милица Гавриловић VII5 ОШ “Прва Основна Школа Краља Петра II”
Невена Димитријевић VI3 ОШ “Прва Основна Школа Краља Петра II”
Еван Зидар V ОШ “Коста Вујић” Земун
Анастасија Андрејевић VIII1 ОШ “Иван Милутиновић”
Петра Лојаница VIII1 ОШ “Надежда Петровић”
Александар Ранђеловић V2 ОШ “Десанка Максимовић”
Матеја Петровић VIII2 ОШ “Свети Сава”
Вук Петровић VII2 ОШ “ Вера Мишчевић” Белегиш
Марко Пепин VIII1 ОШ “ Б. Палковљевић Пинки” Стара Пазова
Андреа Хемун VI1 ОШ “Душан Јерковић”
Февронија Будишин VI3 ОШ”др Ђорђе Јоановић” Ново Милошево
Азра Хајдарпашић V3 ОШ “Вук Караџић”
Амра Хајдарпашић V3 ОШ “Вук Караџић”
Лука Вукомановић VII3 ОШ “Братство”
Сара Првуловић VIII1 ОШ “Лела Поповић” Црвени Крст
Даница Поповић VI1 ОШ “Витко и Света” Гаџин Хан
Емилија Цветановић V2 ОШ “Учитељ Таса”
Дуња Величковић VIII5 ОШ “Цар Константин”
Нина Дувњак VII1 ОШ “Ђура Јакшић”
Радановић Вања VII3 ОШ “Ђура Јакшић”
Ива Трифуновић VI2 ОШ “Јован Цвијић” Лозница
Јелена Шарчевић VII1 ОШ “Вук Караџић” Бадовинци
Маја Милинковић VII1 ОШ “Јован Цвијић”
Валентина Јокић VI2 ОШ “Јован Цвијић” Змињак
Тамаш Шафрањ VI10 ОШ “Каролина Карас” Хоргош
Ева Берец VIIIб ОШ “Јован Јовановић Змај” Кањижа
Невена Костић VIII4 ОШ “Вук Караџић” Српских Владара
Петра Живковић VI3 ОШ”8. Септембар”
Катарина Павловић VI4 ОШ “Вук Караџић
Лазар Живковић VIII1 ОШ “Вук Караџић”
Јана Пантелић VIII2 ОШ ”Милан Благојевић” Лучани
Лазар Радосавчевић VIII ОШ “Горачићи” Горачићи
Николина Миљић VII ОШ “Котража” Котража
Максим Лојаничић VIII3 ОШ “Живко Љујић”
Марија Млађеновић VII1 ОШ “Живко Љујић”
Анет Шетало VIIIб ОШ “Петефи Шандор”
Стефан Глигоријевић VIII3 ОШ ”Митрополит Михајло”
Сара Ковачевић II1 ОШ “Слободан Секулић”
Хана Дрндаревић II2 ОШ “Прва Основна Школа Краља Петра Другог” Ужице
Искра Југовић III4 ОШ “Светозар Марковић”
Ања Кочановић II2 ОШ “Јелена Ћетковић”
Милена Драшковић II2 ОШ “Вељко Дугошевић”
Петра Маринковић III2 ОШ “Краљ Александар I”
Коста Тадић III1 ОШ “Иван Горан Ковачић” Звездара
Лана Стаменковић III1 ОШ “Љуба Нешић”
Даница Цветковић II2 ОШ “Свети Сава”
Вања Бабић II2 ОШ “Слободан Бајић- Паја” Пећинци
Вукашин Обрадовић II1 ОШ “Бранко Радичевић” Мардик
Коста Гајинов III1 ОШ “Соња Маринковић” Нови Сад
Душица Тутић II3 ОШ “Јован Поповић” Инђија
Катарина Калинић II2 ОШ “Јован Поповић” Инђија
Тамара Радоњић I2 ОШ “ Бранко Радичевић” Марадик
Тамара Поп III3 ОШ “Симеон Араницки” Стара Пазова
Петра Ђорђески III5 ОШ “9. Октобар”
Лена Петровић II3 ОШ “9. Октобар”
Маша Савић II3 ОШ “9. Октобар”
Дуња Милосављевић II3 ОШ “9. Октобар”
Анастазија Милић II3 ОШ “9. Октобар”
Огњен Ђорђевић IV4 ОШ “9. Октобар”
Вера Тодоровић III1 ОШ “Краљ Петар I”
Дуња Стојановић I3 ОШ “Свети Сава”
Андрија Петковић I3 ОШ “Бубањски Хероји”
Неда Радановић IV1 ОШ “Ђура Јакшић”
Андреа Живковић IV1 ОШ “Стеван Јаковљевић”
Емилија Миљковић II1 ОШ “Јанко Веселиновић”
Лазар Ђурђић III1 ОШ “Јован Цвијић”
Јана Јовановић I1 ОШ “Стеван Синђелић” Велики Поповић
Даница Ристић III1 ОШ “Душан Радовић”
Жељка Павловић III1 ОШ “8. Септембар”
Бранко Ранчић II3 ОШ “Вук Караџић”
Дана Бојкић II4 ОШ “Вук Караџић”
Лара Мркаљевић IVб ОШ “Владимир Назор” Ђурђин
Тимон Вираг Iц ОШ “Јован Јовановић Змај”
Иван Јоровић IV1 OШ “Марко Пајић” Вича
Лука Гавриловић II5 ОШ ”Милан Благојевић” Лучани
Теодора Шкулетић III1 ОШ ”Милан Благојевић” Лучани
Лена Ковачевић III1 ОШ ”Милан Благојевић” Лучани
Сергеј Милосављевић III2 ОШ ”Милан Благојевић” Лучани
Лазар Гвозденовић III1 ОШ “Вук Ст. Караџић”
Бенедек Биро IIIц ОШ “Петефи Шандор”
Анђела Јовановић III3 ОШ”Иса Бајић” Кула
Антонија Камешничанин II3 ОШ ”Јован Грчић Миленко”
Честитамо! Уручење диплома и награда, као и отварање изложбе, на којој ће осим награђених радова бити изложени и остали истакнути радови, одржаће се у понедељак 29. маја, 2023. године са почетком у 13 часова, у галерији Народне банке Србије у Београду, улица Немањина, бр. 17, улаз Г, преко пута парка Мањеж.
Изложба ће бити отворена за јавност 7 дана од отварања.
Добродошли!
Републички “Мали Пјер” подржавају Министарство културе и Министарство просвете.