16.5.2023.
Draga deco, roditelji i nastavnici, pred vama su rezultati republičkog nivoa Takmičenja za najbolju dečju karikaturu “Mali Pjer”!
Od 590 radova koji su pristigli na republički nivo takmičenja (238 u kategoriji mlađi razredi i 352 u kategoriji stariji razredi) stručni žiri u sastavu: predsednik žirija Aleksandar Zagorac, nastavnik umetničke grupe pregleda, Tošo Borković, karikaturista i Nikola Dragaš, karikaturista i dipl. grafički dizajner, doneli su sledeću odluku:
NAGRAĐENI RADOVI – OSNOVNE ŠKOLE
Mlađi razredi
1. mesto Alen Martinković 1. razred, OŠ “Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
1. mesto Kasija Perkuči 3. razred, OŠ “Sonja Marinković“ Novi Sad
1. mesto Kruna Matić 1. razred, OŠ “1300 kaplara “ Beograd
1. mesto Ana Bojković 4. razred, OŠ “Vuk Karadžić“ Požarevac
1. mesto Kosta Stamenković 4. razred, OŠ “Dr Jovan Cvijić“ Smederevo
2. mesto Patricia Domonkoš 2. razred, OŠ “Aranj Janoš“ Trešnjevac
2. mesto Bogdan Trpković 2. razred, OŠ“Mitrolip Mihailo“ Sokobanja
2. mesto Iskra Knežević 2. razred, OŠ“Danilo Kiš“ Beograd
2. mesto Lazar Stavrevski 2. razred, OŠ“Miroslav Antić“ Pančevo
2. mesto Stevan Ćirić 1. razred, OŠ „Ljupče Španac“ Bela Palanka
3. mesto Mihajlo Gluvić 2. razred, OŠ“Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
3. mesto Natalija Todorović 1. razred, OŠ „Ljupče Španac“ Bela Palanka
3. mesto Milan Glavčić 1. razred, OŠ „Sveti Sava“ Kraljevo
3. mesto Iskra Rađenović 4. razred, OŠ „Laza Kostić“ Beograd
3. mesto Ognjen Bogdanović 1. razred, OŠ „Dušan Jerković“ Banatski Karlovac
Stariji razredi
1. mesto Sofija Vuković 8. razred, OŠ „Živko Ljujić“, Nova Varoš
1. mesto Maša Bohinc 8. razred, OŠ „23.oktobar“ Golubinci
1. mesto Isidora Nikodijević 5. razred, OŠ „Mitropolit Mihailo“ , Sokobanja
1. mesto Lara Živanović 8. razred, OŠ „ Nikola Tesla“ Dublje
1. mesto Nikola Dujaković 8. razred, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin
2. mesto Petra Vergaš 5. razred, OŠ „Rasto Nemanjić- Sveti Sava“ Nova Pazova
2. mesto Emilija Cuparić 7. razred, OŠ „Živko Ljujić“, Nova Varoš
2. mesto Nikolina Zečević 8. razred, OŠ „Milan Blagojević“ Lučani
2. mesto Nikolina Stevanović 8. razred, OŠ „Jastrebački partizani“ Jugbogdanovac
3. mesto Lenka Novaković 6. razred, OŠ „Desanka Maksimović“ Beograd
3. mesto Vanja Janjić 5. razred, OŠ „Vera Miščević“ Belegiš
3. mesto Ivana Radosavljević 8. razred, OŠ „Despot Stefan Visoki“ Despotovac
3. mesto Andrea Andrijević 7. razred, OŠ „Desanka Maksimović“ Čokot
3. mesto Dora Potić 7. razred, OŠ „Vuk Karadžić“ Pirot
Na izložbi će biti izloženi i radovi koji su ušli u užu selekciju:
Aleksandra Venjarski VII1 OŠ “Mlada Pokolenja” Kovačica
Milica Gavrilović VII5 OŠ “Prva Osnovna Škola Kralja Petra II”
Nevena Dimitrijević VI3 OŠ “Prva Osnovna Škola Kralja Petra II”
Evan Zidar V OŠ “Kosta Vujić” Zemun
Anastasija Andrejević VIII1 OŠ “Ivan Milutinović”
Petra Lojanica VIII1 OŠ “Nadežda Petrović”
Aleksandar Ranđelović V2 OŠ “Desanka Maksimović”
Mateja Petrović VIII2 OŠ “Sveti Sava”
Vuk Petrović VII2 OŠ “ Vera Miščević” Belegiš
Marko Pepin VIII1 OŠ “ B. Palkovljević Pinki” Stara Pazova
Andrea Hemun VI1 OŠ “Dušan Jerković”
Fevronija Budišin VI3 OŠ”dr Đorđe Joanović” Novo Miloševo
Azra Hajdarpašić V3 OŠ “Vuk Karadžić”
Amra Hajdarpašić V3 OŠ “Vuk Karadžić”
Luka Vukomanović VII3 OŠ “Bratstvo”
Sara Prvulović VIII1 OŠ “Lela Popović” Crveni Krst
Danica Popović VI1 OŠ “Vitko i Sveta” Gadžin Han
Emilija Cvetanović V2 OŠ “Učitelj Tasa”
Dunja Veličković VIII5 OŠ “Car Konstantin”
Nina Duvnjak VII1 OŠ “Đura Jakšić”
Radanović Vanja VII3 OŠ “Đura Jakšić”
Iva Trifunović VI2 OŠ “Jovan Cvijić” Loznica
Jelena Šarčević VII1 OŠ “Vuk Karadžić” Badovinci
Maja Milinković VII1 OŠ “Jovan Cvijić”
Valentina Jokić VI2 OŠ “Jovan Cvijić” Zminjak
Tamaš Šafranj VI10 OŠ “Karolina Karas” Horgoš
Eva Berec VIIIb OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Kanjiža
Nevena Kostić VIII4 OŠ “Vuk Karadžić” Srpskih Vladara
Petra Živković VI3 OŠ”8. Septembar”
Katarina Pavlović VI4 OŠ “Vuk Karadžić
Lazar Živković VIII1 OŠ “Vuk Karadžić”
Jana Pantelić VIII2 OŠ ”Milan Blagojević” Lučani
Lazar Radosavčević VIII OŠ “Goračići” Goračići
Nikolina Miljić VII OŠ “Kotraža” Kotraža
Maksim Lojaničić VIII3 OŠ “Živko Ljujić”
Marija Mlađenović VII1 OŠ “Živko Ljujić”
Anet Šetalo VIIIb OŠ “Petefi Šandor”
Stefan Gligorijević VIII3 OŠ ”Mitropolit Mihajlo”
Sara Kovačević II1 OŠ “Slobodan Sekulić”
Hana Drndarević II2 OŠ “Prva Osnovna Škola Kralja Petra Drugog” Užice
Iskra Jugović III4 OŠ “Svetozar Marković”
Anja Kočanović II2 OŠ “Jelena Ćetković”
Milena Drašković II2 OŠ “Veljko Dugošević”
Petra Marinković III2 OŠ “Kralj Aleksandar I”
Kosta Tadić III1 OŠ “Ivan Goran Kovačić” Zvezdara
Lana Stamenković III1 OŠ “Ljuba Nešić”
Danica Cvetković II2 OŠ “Sveti Sava”
Vanja Babić II2 OŠ “Slobodan Bajić- Paja” Pećinci
Vukašin Obradović II1 OŠ “Branko Radičević” Mardik
Kosta Gajinov III1 OŠ “Sonja Marinković” Novi Sad
Dušica Tutić II3 OŠ “Jovan Popović” Inđija
Katarina Kalinić II2 OŠ “Jovan Popović” Inđija
Tamara Radonjić I2 OŠ “ Branko Radičević” Maradik
Tamara Pop III3 OŠ “Simeon Aranicki” Stara Pazova
Petra Đorđeski III5 OŠ “9. Oktobar”
Lena Petrović II3 OŠ “9. Oktobar”
Maša Savić II3 OŠ “9. Oktobar”
Dunja Milosavljević II3 OŠ “9. Oktobar”
Anastazija Milić II3 OŠ “9. Oktobar”
Ognjen Đorđević IV4 OŠ “9. Oktobar”
Vera Todorović III1 OŠ “Kralj Petar I”
Dunja Stojanović I3 OŠ “Sveti Sava”
Andrija Petković I3 OŠ “Bubanjski Heroji”
Neda Radanović IV1 OŠ “Đura Jakšić”
Andrea Živković IV1 OŠ “Stevan Jakovljević”
Emilija Miljković II1 OŠ “Janko Veselinović”
Lazar Đurđić III1 OŠ “Jovan Cvijić”
Jana Jovanović I1 OŠ “Stevan Sinđelić” Veliki Popović
Danica Ristić III1 OŠ “Dušan Radović”
Željka Pavlović III1 OŠ “8. Septembar”
Branko Rančić II3 OŠ “Vuk Karadžić”
Dana Bojkić II4 OŠ “Vuk Karadžić”
Lara Mrkaljević IVb OŠ “Vladimir Nazor” Đurđin
Timon Virag Ic OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”
Ivan Jorović IV1 OŠ “Marko Pajić” Viča
Luka Gavrilović II5 OŠ ”Milan Blagojević” Lučani
Teodora Škuletić III1 OŠ ”Milan Blagojević” Lučani
Lena Kovačević III1 OŠ ”Milan Blagojević” Lučani
Sergej Milosavljević III2 OŠ ”Milan Blagojević” Lučani
Lazar Gvozdenović III1 OŠ “Vuk St. Karadžić”
Benedek Biro IIIc OŠ “Petefi Šandor”
Anđela Jovanović III3 OŠ”Isa Bajić” Kula
Antonija Kamešničanin II3 OŠ ”Jovan Grčić Milenko”
Čestitamo! Uručenje diploma i nagrada, kao i otvaranje izložbe, na kojoj će osim nagrađenih radova biti izloženi i ostali istaknuti radovi, održaće se u ponedeljak 29. maja, 2023. godine sa početkom u 13 časova, u galeriji Narodne banke Srbije u Beogradu, ulica Nemanjina, br. 17, ulaz G, preko puta parka Manjež.
Izložba će biti otvorena za javnost 7 dana od otvaranja.
Dobrodošli!
Republički “Mali Pjer” podržavaju Ministarstvo kulture i Ministarstvo prosvete.